horyzont ostrowiec świętokrzyski
Biuro podrozy HORYZONT Wycieczki krajowe Wycieczki zagraniczne Kolonie Ostrowiec
wycieczki szkolne ostrowiec
 

                           OBÓZ MŁODZIEŻOWY  2020  (autokarem)

a)   Francja - Paryż + Eurodisneyland/Park Asterixa / Hiszpania - Lloret de Mar 
                                obóz młodzieżowy 14-18 lat

PARYŻ – stolica Francji, centrum europejskiej sztuki, mody i wyrafinowanej kuchni. Paryż jest jednym z największych na świecie ośrodków kultury i turystyki. Najciekawsze miejsca Paryża to przede wszystkim: katedra Notre Dame, bazylika Sacre Coeur Wieża Eiffla, Luwr - światowe dzieła sztuki, Centrum Pompidou, nowoczesna dzielnica La Defense i wiele innych. 
HISZPANIA – kraj położony na południu Europy, jeden z jej najpiękniejszych zakątków, kraj słońca, morza, dobrej zabawy, bardzo zróżnicowany pod względem kulturowym jak i geograficznym. Jednym z najbardziej znanych regionów jest Costa Brava – Dzikie Wybrzeże – jest to część wybrzeża zaczynająca się około 40 km na północ od Barcelony. Charakteryzuje się pięknymi krajobrazami, na które składają się urwiste, skaliste brzegi z małymi plażami o drobnym piasku.
LLORET de MAR to niewątpliwa stolica Costa Brava - stolica rozrywki i wspaniałej zabawy. W ciągu dnia szerokie piaszczyste plaże oraz przepiękne urokliwe zatoczki pozwalają spędzić czas ciekawie i aktywnie. Dodatkowo atrakcją jest położony na obrzeżach miasta największy na Costa Brava - park wodny WATERWORLD.

TERMINY :
                
HOF 1) 2020-07-01 - 2020-07-13
HOF 2) 2020-07-08 - 2020-07-20
HOF 3) 2020-07-15 - 2020-07-27
HOF 4) 2020-07-22 - 2020-08-03
HOF 5) 2020-07-29 - 2020-08-10
HOF 6) 2020-08-05 - 2020-08-17
HOF 7) 2020-08-12 - 2020-08-22 *-impreza 11 dni /pobyt 6 dni-5 nocy
HOF 8) 2020-08-17 - 2020-08-27 *-impreza 11 dni /pobyt 6 dni-5 nocy


PROGRAM

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Czechy lub Niemcy.

Dzień 2

Przejazd przez Niemcy, Francję do Paryża. Około południa przyjazd do EURODISNEYLANDU - całodzienna zabawa w najsłynniejszym parku rozrywki (bilet dodatkowo płatny z wydatków programowych).  Na miejscu istnieje możliwość zakupienia posiłków w cenie ok 10-15 EUR. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie (pokoje  3 osobowe  z umywalką  -  WC  i łazienki na korytarzach). Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie kontynentalne. Wyjazd na całodzienne zwiedzanie Paryża. Spacer z pilotem na trasie: Wieża Eiffla (dla chętnych wjazd na III poziom – płatny dodatkowo ok. 15 EUR), Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Luwr, Les Halles, Centrum Pompidou, wyspa La Cite, Katedra Notre Dame, rejs statkiem po Sekwanie (płatny dodatkowo z wydatków programowych). Obiadokolacja w restauracji self service. W godzinach wieczornych wyjazd do Hiszpanii. Nocny przejazd przez Francję.

Dzień 4

Śniadanie we własnym zakresie. W zależności od czasu przejazdu zwiedzanie Carcassone (zamek i twierdza). Przyjazd do Lloret de Mar w godz. popołudniowo-wieczornych, kolacja, zakwaterowanie.

Dzień 4-11
Pobyt w Lloret de Mar – 8 dni (7 noclegów).W terminach HOF7 oraz HOF8 - pobyt w Lloret de Mar 6 dni - 5 noclegów.
W trakcie pobytu w programie:
- całodzienna wycieczka autokarowa do Barcelony: katedra Sagrada Familia, La Rambla, dzielnica gotycka z katedrą Św. Eulalli, port, Wzgórze Montjuic, Stadion FC Barcelona (bilet dodatkowo płatny dla chętnych ok. 22 EUR), wieczorem pokazy grających fontann.
- plażowanie, bezpłatne korzystanie z basenu
- gry i zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe
- Konkurs Wiedzy Viva Espana

Program fakultatywny (dla chętnych płatny na miejscu)
- miasteczko wodne - ok. 30 EUR
- wieczór hiszpański - pokazy flamenco - ok. 26 EUR

- rejs statkiem do Tossa de Mar + zwiedzanie zamku - ok. 24 -25 EUR (bilet 2 strony)
- karnet na dyskoteki (minimum 4 wejścia - dla osób od 16 lat) - ok. 26-50 EUR (zależy od rodzaju dyskoteki)
- pojedyncze wejście do dyskoteki - ok. 8 -15 EUR (zależy od rodzaju dyskoteki)
   
Uwaga: wejście na większość dyskotek od lat 16 - wymagany dokument tożsamości

Dzień 11

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Złożenie bagaży. Czas wolny. Obiad. Wyjazd z Hiszpanii w godz. popołudniowo-wieczornych. Późnym wieczorem przyjazd do Francji – w zależności od czasu przejazdu zwiedzanie Monaco i Monte Carlo. Przejazd do Włoch.

Dzień 12

Przyjazd w okolice Werony, wypoczynek i wspaniała zabawa nad jeziorem Garda w Parku Rozrywki GARDALAND, największą z atrakcji parku jest odwrócona kolejka górska Blue Tornado lub Raptor, które w najszybszym momencie rozwijają prędkość do 80 km/h (bilet dodatkowo płatny z wydatków programowych). W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

Dzień 13

Przejazd przez Austrię, Czechy. Przyjazd do Polski według rozkładu jazdy.

ZAKWATEROWANIE

Hotel GUITART CENTRAL PARK ***/Hotel SAMBA*** położone w centrum Lloret de Mar, w odległości około 400 metrów od plaży. Do dyspozycji uczestników 3 baseny (Guitart) lub 1 basen (Samba), świetlica TV, sejf (dodatkowo płatny), restauracja. Pokoje 3, 4 - os. z łazienkami oraz klimatyzacją (w cenie). www.guitarthotels.com, www.hotelsamba.es

Hotel zostanie potwierdzony dla każdego terminu/autokaru najpóźniej na 10 dni przed wyjazdem.

WYŻYWIENIE

Francja: 1 gorąca obiadokolacja, 1 śniadanie kontynentalne.
Hiszpania: 3 posiłki dziennie - bufet (śniadanie, obiad, kolacja). Pierwszym posiłkiem jest kolacja w dniu przyjazdu do Lloret, ostatnim obiad + suchy prowiant w dniu wyjazdu.  Do śniadań są podawane napoje  herbata, kawa, mleko i napoje owocowe. Do obiadów i kolacji jest podawana woda. Pozostałe napoje do posiłków płatne dodatkowo - dla chętnych.
 

CENA ZAWIERA

Cena obejmuje: Przejazd autokarem, 1 nocleg w Paryżu, 8 dni (7 noclegów lub w wybranych terminach oznaczonych* 5 noclegów) pobytu w Lloret, wyżywienie wg programu + suchy prowiant na drogę powrotną, ubezpieczenie AXA - KL z wliczonymi chorobami przewlekłymi na kwotę 20 000 euro, NW - 3000 euro, bagaż od kradzieży 250 euro, opiekę pedagogicznąi  kierownika, opiekę pilota-przewodnika, podatek VAT, obowiązkową dopłatę do turystycznego funduszu gwarancyjnego w kwocie 10 zł.

CENA NIE ZAWIERA

Cena nie obejmuje: dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystycznej w Katalonii oraz programu fakultatywnego. Na obligatoryjne bilety wstępu, opłaty rezerwacyjne parków rozrywki (Disneyland/Park Asterixa oraz Gardaland) oraz opłaty wjazdowe do Paryża należy przeznaczyć ok. 75 euro. ( płatne u pilota).
Pozostałe bilety wstępu oraz program fakultatywny dodatkowo płatny dla chętnych.
Opłata turystyczna w wysokości 5 euro/osobę płatna na miejscu - dotyczy osób od 16 roku życia.

DOPŁATY FAKULTATYWNE


1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych) 70.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) 140.00 PLN
3. Gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut (dla chętnych) 90.00 PLN
4. Gwarantowany pokój 2-osobowy - tylko dla osób tej samej płci, nie ma możliwości zakupu przez pojedyncze osoby(Paryż i Lloret de Mar) 240.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Podczas podróży jedzenie we własnym zakresie. Zalecane minimalne kieszonkowe ok. 80-100 Euro.

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu tożsamości - dowodu lub paszportu -warunek wyjazdu.

W związku z wprowadzeniem w Katalonii opłaty turystycznej, klienci powyżej 16 roku życia zobowiązani są wnieść tę opłatę na recepcji hotelu w wysokości 5€/pobyt.

UWAGA:
Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, mikrobusem, pociągiem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych.
Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy. Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu.  Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach
granicznych.
Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.

POTWIERDZENIE MIEJSC WYJAZDÓW NAJPÓŹNIEJ NA 5 DNI PRZED WYJAZDEM.
 

Kol.

   Propozycje przedstawione na niniejszej stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów KC. Wszelkie informacje o dostępności ofert, cenach, promocjach itp. udzielane są w Biurze .

*************************************************************************************************************
 

b)  HISZPANIA

Costa Brava, Lloret de Mar, Barcelona

samolotowy obóz młodzieżowy 14 - 18 lat

wylot z Warszawy :

2020-07-16 - 2020-07-24
2020-07-23 - 2020-07-31

 

HISZPANIA – kraj położony na południu Europy, jeden z jej najpiękniejszych zakątków. Kraj słońca, morza, dobrej zabawy, bardzo zróżnicowany pod względem kulturowym jak i geograficznym. Jednym z najbardziej znanych regionów Hiszpanii jest Costa Brava – Dzikie Wybrzeże – jest to część wybrzeża zaczynająca się około 40 km na północ od Barcelony. Charakteryzuje się pięknymi krajobrazami, na które składają się urwiste, skaliste brzegi z małymi plażami o drobnym piasku.

LLORET DE MAR to niewątpliwa stolica Costa Brava - stolica rozrywki i wspaniałej zabawy. W ciągu dnia szerokie piaszczyste plaże oraz przepiękne urokliwe zatoczki pozwalają spędzić czas ciekawie i aktywnie. Dodatkową atrakcją jest położony na obrzeżach miasta największy na Costa Brava - park wodny WATERWORLD.

PROGRAM

Dzień 1
Zbiórka  na lotnisku Okęcie-Warszawa o godzinie 06.30 Odprawa bagażowo-paszportowa (rozpoczęcie odprawy na ok. 2 godziny przed wylotem). Wylot samolotem do Barcelony o godzinie 09:10. Przylot na lotnisko El Prat  w Barcelonie 12:20 Odprawa paszportowo-bagażowa. Przejazd na zwiedzanie Barcelony: katedra Sagrada Familia, La Rambla, port, dzielnica gotycka z katedrą Św. Eulalli, wzgórze Mont Juic,  Stadion FC Barcelona (bilet płatny dodatkowo dla chętnych ok 22 EUR). Wieczorem przejazd na wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg.

Dzień 2-8
Pobyt na Costa Brava w Lloret de Mar 9 dni – 8 nocy
-wycieczka piesza na zamek Castel en Playa
-wycieczka do ogrodu botanicznego Santa Clotilda lub Pinja Rosa (bilet dodatkowo płatny z wydatków programowych)
- konkurs wiedzy Viva Espana
- gra miejska
- plażowanie, bezpłatne korzystanie z  basenu
-  gry i zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe
Program fakultatywny (dla chętnych) :
- miasteczko wodne - ok. 30 EUR
- wieczór hiszpański + pokazy flamenco - ok. 26 EUR
- karnet na dyskoteki (min. 4 wejścia - dla osób od 16 lat)    cena 30 - 50 EUR (zależy od dyskoteki),  pojedyncze wejście to cena 10-15 EUR
- rejs statkiem do Tossa de Mar + zwiedzanie zamku - ok. 24 EUR

Dzień 9
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu o godzinie 09:00 transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Barcelony o godzinie 13:10. Przylot na lotnisko Okęcie-Warszawa o 16:15. Odprawa bagażowa. Odbiór uczestników przez opiekunów.

Ostateczne potwierdzenie godzin przelotu na  48 godzin przed rozpoczęciem imprezy.

ZAKWATEROWANIE

Hotel GUITART CENTRAL PARK***/Hotel SAMBA*** położone ok 400 m od centrum Lloret de Mar w odległości około 400 -500metrów od plaży.  Do dyspozycji uczestników 4 baseny z leżakami (hotel Guitart) lub 1 duży basen, (hotel Samba) świetlica TV,restauracja, sejf (dodatkowo płatny). Pokoje 3, 4 - os. z łazienkami. Klimatyzacja w pokojach w cenie imprezy. www.guitarthotels.com  www.sambahotels.com

Dokładna nazwa hotelu w którym będzie mieszkała grupa zostanie podana na początku maja 2020 po potwierdzeniu obozu.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie - bufet (śniadanie, obiad, kolacja). Pierwszym posiłkiem jest kolacja w dniu przyjazdu do Lloret, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu. Do śniadań są podawane napoje herbata, kawa, mleko i napoje owocowe. Do obiadów i kolacji jest podawana woda. Pozostałe napoje do posiłków płatne dodatkowo - dla chętnych.

UWAGA: W przypadku późnego przylotu do Barcelony po godzinie 22.00 - w tym dniu nie będzie kolacji. Będzie ona zamieniona na obiad w dniu wylotu.

CENA ZAWIERA

Przelot samolotem w klasie ekonomicznej, opłaty lotniskowe, 8 noclegów w hotelu na wybrzeżu Costa Brava - pokoje 3,4-osobowe z łazienkami, wyżywienie wg opisu, ubezpieczenie ubezpieczenie AXA - KL z wliczonymi chorobami przewlekłymi na kwotę 20 000 EUR, NW 3000 EUR, bagaż 250 EUR, opiekę pedagogiczną, hiszpańską opiekę medyczną, opiekę kierownika-rezydenta, podatek VAT,obowiązkową dopłatę do turystycznego funduszu gwarancyjnego w kwocie 10 PLN, wycieczkę do Barcelony.

CENA NIE ZAWIERA

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, programu fakultatywnego oraz opłaty turystycznej w Katalonii - 5 EUR/os.
Bilet wstępu FC Barcelona ok. 20-22 EUR (dla chętnych)

Na realizację programu (transfery autokarem) należy przygotować ok. 50 EUR - opłata obowiązkowa płatna u rezydenta.

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztow rezygnacji ( dla chętnych) 90.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) 180.00 PLN
3. Gwarantowany pokój 2 osobowy - tylko dla osób tej samej płci, nie ma możliwości zakupu przez pojedyncze osoby (cena od osoby) 280.00 PLN

 

INFORMACJE DODATKOWE

Zalecane minimalne kieszonkowe na potrzeby własne ok. 80-100 EUR

Pasażer może wziąć na pokład jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 20 kg oraz 1 sztukę bagażu podręcznego do 5 kg wg warunków linii lotniczych.

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY!

ROZKŁAD JAZDY
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
06:30 Lotnisko im. F. Chopina w Warszawie 16:15 bez dopłat
Zbiórka 2,5 godz. przed odlotem! Ostateczne potwierdzenie godzin przelotu na 48 godzin przed wylotem!

Kol.    

Propozycje przedstawione na niniejszej stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów KC. Wszelkie informacje o dostępności ofert, cenach, promocjach itp. udzielane są w Biurze .

 

© Copyright 2020
Home | Kontakt | Admin
wycieczki

 

 
 
facebook