horyzont ostrowiec świętokrzyski
Biuro podrozy HORYZONT Wycieczki krajowe Wycieczki zagraniczne Kolonie Ostrowiec
wycieczki szkolne ostrowiec

                           OBÓZ MŁODZIEŻOWY  2019

Francja - Paryż + Eurodisneyland/Park Asterixa / Hiszpania - Lloret de Mar
                                obóz młodzieżowy 14-18 lat

PARYŻ – stolica Francji, centrum europejskiej sztuki, mody i wyrafinowanej kuchni. Paryż jest jednym z największych na świecie ośrodków kultury i turystyki. Najciekawsze miejsca Paryża to przede wszystkim: katedra Notre Dame, bazylika Sacre Coeur Wieża Eiffla, Luwr - światowe dzieła sztuki, Centrum Pompidou, nowoczesna dzielnica La Defense i wiele innych. 
HISZPANIA – kraj położony na południu Europy, jeden z jej najpiękniejszych zakątków, kraj słońca, morza, dobrej zabawy, bardzo zróżnicowany pod względem kulturowym jak i geograficznym. Jednym z najbardziej znanych regionów jest Costa Brava – Dzikie Wybrzeże – jest to część wybrzeża zaczynająca się około 40 km na północ od Barcelony. Charakteryzuje się pięknymi krajobrazami, na które składają się urwiste, skaliste brzegi z małymi plażami o drobnym piasku.
LLORET de MAR to niewątpliwa stolica Costa Brava - stolica rozrywki i wspaniałej zabawy. W ciągu dnia szerokie piaszczyste plaże oraz przepiękne urokliwe zatoczki pozwalają spędzić czas ciekawie i aktywnie. Dodatkowo atrakcją jest położony na obrzeżach miasta największy na Costa Brava - park wodny WATERWORLD.

TERMINY :

2019-06-26 - 2019-07-08                   
2019-07-03 - 2019-07-15
2019-07-10 - 2019-07-22
2019-07-17 - 2019-07-29
2019-07-24 - 2019-08-05
2019-07-31 - 2019-08-12
2019-08-07 - 2019-08-17 *-impreza 11 dni /pobyt 6 dni-5 nocy
2019-08-12 - 2019-08-22 *-impreza 11 dni /pobyt 6 dni-5 nocy

 

PROGRAM

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.  Nocny przejazd przez Czechy lub Niemcy.
Dzień 2
Przejazd przez Niemcy, Francję do Paryża. Około południa przyjazd do EURODISNEYLANDU - całodzienna zabawa w najsłynniejszym parku rozrywki (bilet dodatkowo płatny około 38-40 Є).  Na miejscu istnieje możliwość zakupienia posiłków w cenie ok 8-15€. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie (pokoje  3 osobowe  z umywalką  -  WC  i łazienki na korytarzach).
lub
przejazd do
PARKU ASTERIXA (dotyczy tylko turnusów :HOF2/A 2019-07-03 - 2019-07-15 i HOF4/A 2019-07-17 - 2019-07-29) - całodzienna zabawa w  parku rozrywki związanym ze słynnymi  komiksowymi postaciami  Asterixa i  Obeliksa  (bilet dodatkowo płatny około 38Є).  Na miejscu istnieje możliwość zakupienia posiłków w cenie ok 8-15€.
Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Śniadanie kontynentalne. Wyjazd na całodzienne zwiedzanie Paryża. Spacer z pilotem na trasie: Wieża Eiffla (dla chętnych wjazd na III poziom – płatny dodatkowo ok. 14,5 Є), Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Luwr, Les Halles, Centrum Pompidou, wyspa La Cite, Katedra Notre Dame. Obiadokolacja w restauracji. W godzinach wieczornych wyjazd do Hiszpanii. Nocny przejazd przez Francję.
Dzień 4
Śniadanie we własnym zakresie. W zależności od czasu przejazdu zwiedzanie Carcassone (zamek i twierdza). Przyjazd do Lloret de Mar w godz. popołudniowo-wieczornych, kolacja, zakwaterowanie.
Dzień 4-11
Pobyt w Lloret de Mar – 8 dni (7 noclegów).W terminach HOH-07 oraz HOH-08 - pobyt w Lloret de Mar 6 dni - 5 noclegów.
W trakcie pobytu w programie:
- całodzienna wycieczka autokarowa do
Barcelony: katedra Sagrada Familia, La Rambla, dzielnica gotycka, Wzgórze Montjuic, Stadion FC Barcelona (bilet dodatkowo płatny dla chętnych ok 22 euro), wieczorem pokazy grających fontann.
- plażowanie, bezpłatne korzystanie z basenu
- gry i zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe
- Konkurs Wiedzy Viva Espana
- wybory Miss & Mister obozu


Program fakultatywny:
- miasteczko wodne - ok. 30 Є
- wieczór hiszpański - pokazy flamenco - ok. 26 Є
- rejs statkiem do Tossa de Mar + zwiedzanie zamku - ok. 24 Є  (bilet 2 strony)
- karnet na dyskoteki (minimum 4 wejścia - dla osób od 16 lat) - ok. 26 Є

(Uwaga: wejście na większość dyskotek od lat 16 - wymagany dokument tożsamości)
Dzień 11
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Złożenie bagaży. Czas wolny. Obiad. Wyjazd z Hiszpanii w godz. popołudniowo-wieczornych. Późnym wieczorem przyjazd do Francji – w zależności od czasu przejazdu zwiedzanie Monaco i Monte Carlo. Przejazd do Włoch.
Dzień 12
Przyjazd w okolice Werony, wypoczynek i wspaniała zabawa nad jeziorem Garda w Parku Rozrywki GARDALAND, największą z atrakcji parku jest odwrócona kolejka górska Blue Tornado, która w najszybszym momencie rozwija prędkość 80 km/h (bilet dodatkowo płatny około 28-29 Є). W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.
Dzień 13
Przejazd przez Austrię, Czechy. Przyjazd do Polski według rozkładu jazdy.

ZAKWATEROWANIE

Hotel GUITART CENTRAL PARK ***/Hotel SAMBA*** położone w centrum Lloret de Mar, w odległości około 400 metrów od plaży. Do dyspozycji uczestników 3 baseny (Guitart) lub 1 basen (Samba), świetlica TV, sejf (dodatkowo płatny), restauracja. Pokoje 3, 4 - os. z łazienkami oraz klimatyzacją (w cenie). www.guitarthotels.com, www.hotelsamba.es

Hotel zostanie potwierdzony dla każdego terminu/autokaru najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem.

WYŻYWIENIE

Francja: 1 gorąca obiadokolacja, 1 śniadanie kontynentalne.
Hiszpania: 3 posiłki dziennie - bufet (śniadanie, obiad, kolacja). Pierwszym posiłkiem jest kolacja w dniu przyjazdu do Lloret, ostatnim obiad + suchy prowiant w dniu wyjazdu.  Do śniadań są podawane napoje  herbata, kawa, mleko i napoje owocowe. Do obiadów i kolacji jest podawana woda. Pozostałe napoje do posiłków płatne dodatkowo - dla chętnych.
 

CENA ZAWIERA

Cena obejmuje: Przejazd autokarem, 1 nocleg w Paryżu, 8 dni (7 noclegów lub w wybranych terminach oznaczonych* 5 noclegów) pobytu w Lloret, wyżywienie wg programu + suchy prowiant na drogę powrotną, ubezpieczenie AXA - KL z wliczonymi chorobami przewlekłymi na kwotę 20 000 euro, NW - 3000 euro, bagaż od kradzieży 250 euro, opiekę pedagogicznąi  kierownika, opiekę pilota-przewodnika, podatek VAT, obowiązkową dopłatę do turystycznego funduszu gwarancyjnego w kwocie 10 zł.

CENA NIE ZAWIERA

Cena nie obejmuje: dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystycznej w Katalonii oraz programu fakultatywnego. Na obligatoryjne bilety wstępu, opłaty rezerwacyjne parków rozrywki (Disneyland/Park Asterixa oraz Gardaland) oraz opłaty wjazdowe do Paryża należy przeznaczyć ok. 75 euro. ( płatne u pilota).
Pozostałe bilety wstępu oraz program fakultatywny dodatkowo płatny dla chętnych.
Opłata turystyczna w wysokości 5 euro/osobę płatna na miejscu - dotyczy osób od 16 roku życia.

DOPŁATY FAKULTATYWNE


1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych) 70.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) 140.00 PLN
3. Gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut (dla chętnych) 90.00 PLN
4. Gwarantowany pokój 2-osobowy - tylko dla osób tej samej płci, nie ma możliwości zakupu przez pojedyncze osoby(Paryż i Lloret de Mar) 240.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Podczas podróży jedzenie we własnym zakresie. Zalecane minimalne kieszonkowe ok. 80-100 Euro.

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu tożsamości - dowodu lub paszportu -warunek wyjazdu.

W związku z wprowadzeniem w Katalonii opłaty turystycznej, klienci powyżej 16 roku życia zobowiązani są wnieść tę opłatę na recepcji hotelu w wysokości 5€/pobyt.

UWAGA:
Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, mikrobusem, pociągiem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych.
Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy. Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu.  Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach
granicznych.
Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.

POTWIERDZENIE MIEJSC WYJAZDÓW NAJPÓŹNIEJ NA 5 DNI PRZED WYJAZDEM.
 

Kol.

 Propozycje przedstawione na niniejszej stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów KC. Wszelkie informacje o dostępności ofert, cenach, promocjach itp. udzielane są w Biurze .

 

© Copyright 2019
Home | Kontakt | Admin
wycieczki

 

 
 
facebook