horyzont ostrowiec świętokrzyski
Biuro podrozy HORYZONT Wycieczki krajowe Wycieczki zagraniczne Kolonie Ostrowiec
wycieczki szkolne ostrowiec
 

                                                    Balkanica

"Południowa przygoda"

Macedonia, Albania, Czarnogóra, Serbia

obóz młodzieżowy 14-18 lat

Wycieczka połączona z wypoczynkiem na Bałkanach, 4 kraje w 10 dni - niezwykła przyroda, burzliwa historia, eklektyczna kultura, wspaniała kuchnia.

Macedonia - kraj położony pomiędzy Albanią, Serbią, Grecją i Bułgarią. Mało popularny kraj bałkański, o dzikiej i zaskakującej przyrodzie, która nie została stłumiona przez turystyczne kurorty. Jej charakter jest po części bałkański, częściowo śródziemnomorski, a także posiada wiele śladów z czasów, gdy była pod silnym wpływem kultury rzymskiej, greckiej, albańskiej i osmańskiej. Na uwagę również zasługują niezwykle gościnni mieszkańcy oraz wyśmienita lokalna kuchnia.

Albania położona w sercu basenu Morza Śródziemnego staje się coraz atrakcyjniejszym celem wyjazdów turystycznych. Wspaniały klimat, niezwykłe zabytki oraz pyszna kuchnia to główne atuty Albanii. Kraj ten słynie ze swego dziedzictwa naturalnego - pięknej linii brzegowej, dziewiczych plaż oraz flory i fauny terenów górskich.

Czarnogóra, zwana jest nie przez przypadek "Perłą Morza Śródziemnego", to doskonałe miejsce na wypoczynek pod żaglami. Malowniczy port Kotor, najważniejszy port jachtowy Czarnogóry z pięknym starym miastem wpisanym na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, stare miasto w Budvie oraz wyspa Świętego Stefana, miasto Bar.

Serbia jest niewątpliwie wartą odkrycia ciekawostką na szlakach turystycznych. W większości górzyste, poprzetykane kanionami i wodospadami terytorium Serbii ukrywa w swych lasach i dolinach wielowiekowe twierdze i monastyry. Najstarsza stolica w Europie -  Belgrad - urzeka swą wielokulturową, kosmopolityczną atmosferą.

                                                                    TERMINY
                                                      2020-07-05 - 2020-07-15
                                                      2020-07-19 - 2020-07-29 

PROGRAM

1 DZIEŃ: 

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry i Serbię.

2 DZIEŃ:

Przejazd do Macedonii, w godzinach popołudniowych przyjazd do Skopje, zwiedzanie miasta, zakwaterowanie w hotelu tranzytowym **/*** w okolicach Skopje (pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie. Przejazd do Ochrydu. Spacer po Starym Mieście. Następnie zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Beja. Przejazd do Durrës. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie. Spacer po Durrës. Miasto założone w 627 roku p.n.e. w czasach greckich kolonizacji pod nazwą Epidamnos. Dziś miasto jest to największym portem w kraju, zwiedzanie miasta: zabytkowa wenecka wieża, rzymski amfiteatr, który do 1983 roku był zakopany pod ziemią. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Czarnogóry, do Kruje - "albańskiego Krakowa", spacer po mieście: Zamek Skanderbega - bohatera narodowego, meczet, bazar. Następnie przejazd do Szkodry, miasta położonego nad Jeziorem Szkoderskim, centrum kulturalnego kraju, zwiedzanie: ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafa, meczet, zabytkowe domy. Przejazd w okolicy Ulcnij, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

5-10 DZIEŃ:

Wypoczynek w Czarnogórze- 6 dni - 5 noclegów

W trakcie pobytu w programie:

  • wycieczka autokarowa do Kotoru oraz Budwy, zwiedzanie średniowiecznej starówki otoczonej obronnymi murami.
  • wycieczka piesza na Stare Miasto w Ulcinj
  • kąpiele na plaży oraz w hotelowym basenie
  • gry i zabawy sportowe
  • konkurs wiedzy

10 DZIEŃ:

Śniadanie. Wczesny wyjazd do Moraczy – zwiedzanie niezwykłego kompleksu klasztornego, położonego nad malowniczym kanionem Moraczy. Przejazd malowniczą trasą przez Czarnogórę i Serbię. Przejazd do hotelu w okolicy Belgradu. Obiadokolacja. Nocleg.

11 DZIEŃ:

Śniadanie. Zwiedzanie Belgradu - twierdza i park na Kalemegdanie, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, cerkiew św. Sawy – największa prawosławna świątynia na świecie. Spacer po urokliwej ulicy Kniazia Michała. Wyjazd w kierunku Polski, powrót w późnych godzinach nocnych.

ZAKWATEROWANIE

Czarnogóra - kompleks hotelowy Mediteran ***, Piaszczysta plaża miejska, oddalona od hotelu ok. 300 m, a 5 km od hotelu znajduje się piaszczysta, bardzo szeroka, długa (13 km) plaża. Kompleks składa się z budynku głównego oraz budynków bocznych. Do dyspozycji gości recepcja, restauracja, kawiarnia, basen. Pokoje: przestronne, wygodne 3,4 - os. Wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją i balkonem.

Macedonia, Albania, Serbia – hotele tranzytowe **/*** pokoje 3/4 os. z łazienkami

WYŻYWIENIE

Czarnogóra: 3 posiłki dziennie - śniadania, lunch i obiadokolacja w formie bufetu.

W trakcie przejazdu 2 posiłki dziennie (śniadania, obiadokolacje).

Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu do Skopje, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu z Belgradu + suchy prowiant na drogę powrotną.

W trakcie przejazdu wyżywienie wg programu.

Do obiadów i kolacji podawana jest woda, pozostałe napoje dodatkowo płatne.
 

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (klimatyzacja, barek, DVD-video, WC), 9 noclegów (1 Macedonia, 2 Albania, 5 Czarnogóra, 1 Serbia) w hotelach **/*** - pokoje 3,4 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 9 śniadań, 4 lunche, 9 obiadokolacji, opiekę pilota-przewodnika, opiekę kadry pedagogicznej, ubezpieczenie KL 20000 EUR wraz z chorobami przewlekłymi, NW 3000 EUR, bagaż 200 EUR, podatek VAT, opłatę na TFG.

CENA NIE ZAWIERA

kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników - około 60 EUR/os. płatne pilotowi na miejscu (opłata obowiązkowa)

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 65.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + choroby przewlekłe 130.00 PLN
 

INFORMACJE DODATKOWE

Zalecane minimalne kieszonkowe na potrzeby własne ok. 50-70 EUR

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY!


 

 

© Copyright 2020
Home | Kontakt | Admin
wycieczki

 

 
 
facebook